Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ścieżka rowerowa

Rower. Czy może być przyjemniejszy sposób na utrzymanie ładnej figury i zdrowia?

Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają bowiem obniżyć poziom „złego” cholesterolu i podwyższyć „dobry”. Równy, jednostajny wysiłek fizyczny może sprawić, że zwiększa się pojemność naszych płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Dzięki temu wzrasta wytrzymałość ogólna organizmu i siła mięśni (szczególnie łydek i ud), a w nocy lepiej się sypia.

Poza tym rower to idealny sposób na dojazd do pracy, dla tych którzy mają taką możliwość, obecnie nawet zimy nie są zbyt srogie, więc można trochę zadbać o swoje zdrowie, figurę i środowisko - tym sposobem upiec trzy pieczenie przy jednym ogniu.

Dzięki rowerowym wycieczkom zwiększa się odporność na zmęczenie, a do tego dużo lepiej znosi się sytuacje stresowe. W dodatku jazda na rowerze daje możliwość obcowania z naszą piękną naturą, wyciszenia się i prawdziwego relaksu (nawet w drodze do pracy). I co ważne – jest odpowiednim rodzajem ruchu dla każdego, niemal bez ograniczeń.

Dla „niedzielnych” turystów, z inicjatywy Gimnazjum Publicznego w Rudnikach na terenie gminy Rudniki została wytyczona i oznakowana ścieżka rowerowa. Rozpoczyna się ona na boisku sportowym w Rudnikach a kończy również w Rudnikach w parku (czytaj więcej….).

Jednak obszar naszego LGD „Górna Prosna” jest obfity w tego rodzaju trasy. Każda gmina posiada boczne ścieżki i polne dróżki, które pokazują uroki naszej natury. Zapraszamy do zajrzenia na nasze szlaki, nie tylko te oznakowane!

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

 

Wersja XML